Refresh Shower Cream Citrus 200ml

Weleda

Pris: 119 kr
  • Naturligt mjukgörande och skonsam duschkräm
  • Frisk citrusdoft som piggar upp
  • Dermatologiskt testad och fri från syntetiska doft-, färg- och konserveringsmedel
Weleda Refresh Shower Cream Citrus är en naturlig duschkräm med ekologisk citronolja och litsea cubeba. Den rengör skonsamt, återfuktar huden och lämnar en frisk citrusdoft. Innehåller 100% naturliga ingredienser och är dermatologiskt testad. Vegansk formula för en fräsch start på dagen.

I lager

  • Fri frakt över 100 kr
  • Hälsorådgivning i butik
  • Samma pris i butik & online

Reservera och hämta i butik

  • Arvika
    3 st
  • Boden
    4 st
  • Borås Knallerian
    1 st
Handla lokalt

Kan hämtas om en timme

Inom butikens öppettider

Vegan

Uppfriskande duschkräm med citrusolja från Weleda

Weleda Refresh Shower Cream Citrus är en uppfriskande duschkräm som väcker både kropp och sinne. Med ekologisk citronolja och litsea cubeba ger den en naturligt fräsch citrusdoft som sprider energi vid varje dusch.

Formulan innehåller milda tensider från kokos och socker som rengör huden skonsamt utan att torka ut. Solrosolja och glycerin hjälper till att bevara fukt och lämnar huden mjuk och återfuktad.

Produkten är dermatologiskt testad, vegansk och tillverkad med 100% naturliga ingredienser. Ett fräscht och naturligt val för dig som vill ha både rengöring och vård i samma produkt.