• Fri frakt över 100 kr
  • Hälsorådgivning i butik
  • Samma pris i butik & online
ButikerFavoriter

Sök

Allrengöring Pure Unscented 450ml

Mulieres

129 kr
  • 100% naturligt & ECOCERT-certifierat
  • Skonsamt för känslig hud
  • Miljövänlig förpackning med 70% mindre plast
Rengör hela hemmet med ett enda medel! 100% naturligt, veganskt och ECOCERT-certifierat. Skonsamt för känslig hud och miljövänligt förpackat.

I lager

  • Fri frakt över 100 kr
  • Hälsorådgivning i butik
  • Samma pris i butik & online

Reservera och hämta i butik

  • Bollebygd
    1 st
  • Hedemora
    3 st
  • Malmö
    1 st
Handla lokalt

Kan hämtas om en timme

Inom butikens öppettider

Ekologiskt
Vegan

Mulieres Allrengöringsmedel Oparfymerat 450ml – För allt i hemmet

Mulieres Allrengöringsmedel Oparfymerat är den perfekta lösningen för alla dina rengöringsbehov. Med sin naturliga och effektiva formula är det säkert att använda på köksytor, badrum, fönster, golv och till och med på bilen. Det kan också användas för manuell disktvätt och för att rengöra frukt och grönsaker – helt utan att kompromissa med din hälsa. Detta allsidiga rengöringsmedel är baserat på hudvänlig olivolja och är framställt av 100% naturliga ingredienser. Det innehåller inga parabener, petrokemikalier, syntetiska dofter eller färgämnen, vilket gör det skonsamt för både dig och miljön.

Mulieres Oparfymerade allrengöringsmedel är idealiskt för personer med känslig hud och ger en trygg och säker rengöring för hela familjen. För tuffare smuts kan det enkelt blandas med bikarbonat för att skapa en kraftfull rengöringspasta. Förpackningen är miljövänlig och tillverkad av återvunnet kartongmaterial, med 70% mindre plast och är dessutom biologiskt nedbrytbar. Produkten är certifierad av ECOCERT Greenlife och 100% vegansk.