Ashwagandha Gummies 60st

Sevital

Pris: 299 kr
  • Frisk blåbärssmak i vegansk gummy
  • Innehåller citronmeliss & kamomill
  • Med tillskott av ginkgoextrakt
Sevital Ashwagandha Gummies kombinerar ashwagandha med citronmeliss, kamomill och ginkgo. De har en frisk smak av blåbär och är helt veganska samt fria från socker, gluten och GMO. Ett smidigt växtbaserat kosttillskott i form av goda gummies som gör det enkelt att ta i vardagen.

I lager

Reservera och hämta i butik

  • Falköping
    4 st
  • Hedemora
    1 st
  • Karlstad
    4 st
Handla lokalt

Kan hämtas om en timme

Inom butikens öppettider

Vegan
Gluten fri
Utan tillsatt socker

Gummies med ashwagandha, citronmeliss & ginkgo från Sevital

Sevital Ashwagandha Gummies 60 st är ett växtbaserat kosttillskott med extrakt av ashwagandha. Formulan innehåller även citronmeliss, kamomill och ginkgo – växter som länge har använts traditionellt i olika kulturer. Produkten har en frisk smak av blåbär och är fri från socker, gluten och GMO.

Gummies är ett smidigt alternativ till kapslar och pulver och gör det enkelt att inkludera ashwagandha i den dagliga rutinen. Vegansk formula utan onödiga tillsatser.